Exposweet

Polacy na Coppa del Mondo

19 styczeń 2020

 

Udział reprezentacji Polski w mistrzostwach lodziarzy

https://www.youtube.com/watch?v=4SEOYuW4Qks

 

Coppa del Mondo della Gelateria 2020

 

12 zakwalifikowanych drużyn z całego świata (Argentyna, Kolumbia, Francja, Niemcy, Japonia, Włochy, Malezja, Meksyk, Polska, Singapur, Hiszpania i Węgry) będzie rywalizować na Mistrzostwach Świata Gelato odbywających się podczas corocznych Międzynarodowych Targów Lodziarstwa, Cukiernictwa, Piekarstwa i Kawy SIGEP. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-22.01.2020 r. we włoskim Rimini.

 

Puchar Świata Gelato, organizowany wspólnie przez Gelato e Cultura i SIGEP, odbywa się co dwa lata. Zobaczymy w nim najwybitniejszych profesjonalistów z dziedzin takich jak: lodziarstwo, cukiernictwo, czekolada i wykwintna kuchnia z całego świata.

 

Formuła konkursu:

Każda drużyna może wybrać jeden temat, który będzie służył jako temat przewodni we wszystkich zadaniach konkursowych, z wyjątkiem Mystery Box.

 

Tematyka opisanych zadań jest dowolna.

 

Dekoracja kuwety z lodami

______________________________________________________________________

Deser w szklanym pucharku zaprezentowana na postumencie z lodu

______________________________________________________________________

Tort lodowy zaprezentowany na rzeźbie z lodu

______________________________________________________________________

Mystery box, test umiejętności

______________________________________________________________________

Wytrawna przystawka z lodami gastronomicznymi

______________________________________________________________________

Snacki z lodów czekoladowych zaprezentowane na chrupiącym postumencie

______________________________________________________________________
 
Prace artystyczne: Rzeźba z lodu, Podstawa z lodu, Eksponat z nugatu i karmelu

______________________________________________________________________

Finałowy Gran Buffet: prezentacja wszystkich prac

  

Punkty będą przyznawane przez Jury, w skład którego będą wchodzili Team Managerowie poszczególnych drużyn, którzy będą mogli przyznawać punkty dla każdej konkurencji. Obok Jury technicznego będzie pracować Jury artystyczne, które oceni poziom estetyczny poszczególnych prób konkursowych oraz harmonię całości. Przed zawodnikami 3 dni cukierniczych zmagań.

  

Każda reprezentacja liczyć będzie 5 zawodników, z których każdy będzie odpowiadał za konkretną dziedzinę cukiernictwa. Oto skład reprezentacji Polski:

  

Aleksandra Sowa-Trzebińska (Team Manager)

wspólnik w Cukierni Sowa. Wielokrotna mistrzyni konkursów cukierniczych i autorka wielu słodkich receptur w Cukierni Sowa. Znamy ją również ze szklanego ekranu, z programu kulinarnego Nożem i Widelcem.

W zespole odpowiadać będzie za organizację i przygotowanie reprezentacji do występu.

 

Michał Wiśniewski (Kapitan)

szef cukierni w Hotelu Haffner. Laureat wielu konkursów cukierniczych, swoje doświadczenie zdybywał w Polsce i za granicą. Inspiracje czerpie z cukiernictwa hiszpańskiego i francuskiego. Uważa, że na świecie jest wielu znakomitych fachowców, których dzieła z wielkim podziwem obserwuje.

W zespole odpowiadać będzie za smaki.

 

Maciej Pięta (Karmelarz)

już w pierwszym roku nauki wyjechał na  praktykę do zakładu cukierniczego we Francji (Bretania). Z czasem praca w karmelu stała się jego pasją. Swoje umiejętności doskonalił na

kursach w kraju i za granicą co niejednokrotnie z wieloma sukcesami wykorzystuje biorąc udział w mistrzostwach na całym świecie. Wielokrotny juror konkursów krajowych w różnorodnych zawodach cukierniczych.

W zespole odpowiadać będzie za tworzenie kreacji z karmelu.

 

Grzegorz Radajewicz (Lodziarz)

laureat wielu konkursów cukierniczych w Polsce. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał u wielu mistrzów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Jako doświadczony lodziarz dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami zarażając nowe pokolenie miłością do lodziarstwa.

W zespole odpowiadać będzie za tworzenie kompozycji lodowych.

 

Robert Burkat (Rzeźbiarz w lodzie)

rzeźbiarz lodowy z przeszło 20-letnim doświadczeniem zdobytym we Francji i w Polsce. Uczestnik i laureat wielu konkursów w rzeźbieniu w lodzie.

W zespole odpowiadać będzie za… rzeźbienie w lodzie.

  

Przygotowanie i udział w mistrzostwach wspierają firmy: Expo Sweet, PreGel Polska, Cukiernia Sowa, Hotel Haffner, Komplet Polska, Pastry Creation, Zeelandia, Cheman

  

Więcej informacji:

https://www.coppamondogelateria.it/